Одужання і відновлення від ПТСР
НАДІЯ БАГАТЬОХ СІМЕЙ

Агресія росії проти українського народу триває з 2014-го.

За весь цей час близько 500 000 людей  взяли участь в Антитерористичній операції на сході України та операції Об’єднаних сил

У 2022-му після початку повномасштабного вторгнення до лав Збройних сил вступило приблизно 700 000 осіб. Відповідно кількість ветеранів у майбутньому зросте в рази. 

За даними Центру громадського здоров’я МОЗ,  психологічної допомоги зазвичай потребують від 20% до 40% військовослужбовців. 

Що таке ПТСР?

Посттравматичний стресовий розлад — це порушення психічного стану, що може розвинутися після травматичної події. Від нього страждають близько 8% чоловіків та 20% жінок, які пережили травматичні події. ПТСР проявляється через щонайменше чотири тижні після травматичної події.

Основні симптоми ПТСР

Роздратування, пригнічення, апатія і відчуття, що навколо небезпека, раптові спалахи психотравмуючих спогадів – флешбеки, агресія щодо близьких, розлади сну, проблеми з пам’яттю та емоційною сферою.

Що робити?

У разі проявів симптомів ПТСР слід звернутися до фахівця з психічного здоров’я. Також можна звернутися до нашої організації.

Звернутися до психолога не соромно, навпаки —  це прояв сили!
Психологічний стан людини не менш важливий, аніж фізичний – він також значно впливає на якість життя.

 

ЗАПРОШУЄМО ДО СПІВПРАЦІ
В РЕАЛІЗАЦІЇ ПРОЄКТУ
ВСІХ НЕБАЙДУЖИХ ФАХІВЦІВ

МЕТА ПРОЄКТУ

Допомогти військовим, ветеранам та їхнім сім’ям подолати негативні наслідки бойових дій, позбутися посттравматичного синдрому. Реалізувати психологічну реабілітацію та соціалізацію воїнів, адже саме це є запорукою їхнього успішного повернення до мирного життя.

Відчувати підвищену тривожність, гнів, смуток чи неспокій у час війни є нормальною реакцією людського мозку на стресові події. Однак у деяких військових, які брали участь у бойових діях, перебували у зоні бойових дій впродовж тривалого часу, були свідком загибелі побратимів чи цивільного населення може розвинутись ПТСP.

Ігнорування проблеми може призвести до того, що в країні збільшиться кількість ветеранів, які не змогли знайти себе у мирному житті, бо опинились у полоні посттравматичних розладів. Це також тягне за собою підвищення злочинності та часті випадки самогубств. За статистикою, понад 20% небойових смертей складають саме суїциди.

Проєкт “ПТСР Терапія” від фонду “UDoNation” передбачає:

  • створення програми з реабілітації та пошук уже наявних,
  • залучення профільних спеціалістів,
  • координацію військових та ветеранів, які хочуть пройти реабілітацію,
  • збір коштів на реабілітацію осіб з ознаками ПТСР. 

Людина, що повернулася з фронту, повинна знати, що не даремно віддала своє здоров’я захищаючи країну, що їй готові допомогти і підтримати.

Збір фінансової підтримки для реалізації проєкту тимчасово призупинено.