Допомога

Як кожен та кожна з нас може допомогти захисникам України?

Фото: СУХОПУТНІ ВІЙСЬКА ЗС УКРАЇНИ

 

Зараз вже немає жодної людини в нашій державі, яка б залишилась байдужою. Саме людська небайдужість і є однією з найпотужніших засобів боротьби українського народу.

Українці — сміливі та прекрасні! Ми спільно воюємо проти ворога, кожен на своєму фронті. Тримаючи тил, ми неабияк підтримуємо наших військових. 

Ми зібрали підбірку порад, як допомогти українським військовим під час війни.

1️. Найпростіший спосіб допомогти українській армії — це передати кошти у благодійні фонди чи перевіреним волонтерам, які займаються закупкою спорядження, зброї, ліків та сухпайків. Ви можете «задонатити» гроші фонду «Повернись живим», передати їх на спеціальний рахунок для збору коштів на підтримку Збройних Сил України від НБУ чи надіслати медичному батальйону «Госпітальєри»

2️. Слідкуйте за потребами ТРО та ЗСУ на сторінках їх офіційних представників.

Сконтактуйте з ними, аби дізнатися про їх потреби. Перелік штабів ТРО в Україні доступний за цим посиланням. Далі ви можете організувати збір необхідних речей. Об’єднайтесь з небайдужими людьми та розпочніть збір. Частину речей можна отримати з-за кордону — надайте знайомим волонтерам орієнтовний список необхідного та допоможіть з логістикою. Також ви можете готувати їжу для наших військових або виготовляти коктейлі Молотова разом зі своїми сусідами. 

  1. Ваш голос важливий: ви можете поширювати інформацію про збори коштів для військових підрозділів,  а також підписуватись під петиціями, що покликані покращити умови військових.
    Також важливо віддавати свої голоси під петиціями, де рідні просять надати полеглому захисникові звання Героя України. Для вас це займе кілька хвилин, для сім’ї військового це знак, що їхня близька людина віддала своє життя за Україну й за кожного з нас.
  2. Залучайтеся до дипломатії. Якщо ви перебуваєте закордоном, ви також можете зв’язатися з представниками свого уряду та заохотити їх до дипломатії, щоб допомогти вирішити конфлікт мирним шляхом. Дипломатичні зусилля можуть включати санкції, й дипломатичний тиск на країну-агресора.
  3. Ще один простий, але важливий спосіб допомогти — стати донором крові.

Переконайтесь, що у вас немає протипоказань, запишіться у центр здачі крові та очікуйте дзвінка. Зараз запасів крові вистачає, тому донорів викликають за необхідності. Пам’ятайте, що перед здачею крові потрібно дотримуватись певних рекомендацій

  1. Шукайте локальні можливості

Щоб знайти контакти організацій, які допомагають захисникам у вашому регіоні чи місті, скористайтеся платформою Паляниця.Інфо. Виберіть потрібну локацію та категорію «Допомога захисникам». Також шукайте можливості на Волонтерській Платформі у розділі «Можливості», долучайтесь до волонтерського чату свого міста та Телеграм-каналу Української Волонтерської Служби.

  1. Приділіть свій час волонтерству: якщо у вас є навички, які можуть бути корисними для військових зусиль, ви можете розглянути можливість присвятити свій час волонтерству. Це може включати роботу з організаціями, які підтримують військових, або безпосереднього звернення до військових частин, щоб дізнатися, чи є у них якісь потреби, з якими ви можете допомогти. Наприклад, ви можете долучитися до плетіння маскувальних сіток, або ж відправити посилки для наших захисників на передову.
  2. Зробіть пожертву гуманітарним організаціям: ви можете зробити пожертву авторитетним гуманітарним організаціям, які надають допомогу постраждалим від конфлікту. Деякі з цих організацій включають Міжнародний комітет Червоного Хреста, ЮНІСЕФ і Товариство Червоного Хреста України, або ж ви знаєте місцеві організації.. 
  3. Будьте в курсі: будьте в курсі останніх подій у конфлікті та діліться точною інформацією у своїх соцмережах. Будьте в курсі та діліться фактами, ви можете допомогти протистояти дезінформації та пропаганді та підтримати боротьбу України за мир і незалежність.

Надійний тил наближає нас до перемоги. Вірте в ЗСУ та у свої сили.