Агресія росії проти українського народу триває з 2014-го.
За весь цей час близько 500 000 людей взяли участь в Антитерористичній операції на сході України та операції Об’єднаних сил.
У 2022-му після початку повномасштабного вторгнення до лав Збройних сил вступило приблизно 700 000 осіб. Відповідно кількість ветеранів у майбутньому зросте в рази.
За даними Центру громадського здоров’я МОЗ, психологічної допомоги зазвичай потребують від 20% до 40% військовослужбовців.
Роздратування, пригнічення, апатія і відчуття, що навколо небезпека, раптові спалахи психотравмуючих спогадів – флешбеки, агресія щодо близьких, розлади сну, проблеми з пам’яттю та емоційною сферою.
У разі проявів симптомів ПТСР слід звернутися до фахівця з психічного здоров’я. Також можна звернутися до нашої організації.
Звернутися до психолога не соромно, навпаки — це прояв сили!
Психологічний стан людини не менш важливий, аніж фізичний – він також значно впливає на якість життя.
Відчувати підвищену тривожність, гнів, смуток чи неспокій у час війни є нормальною реакцією людського мозку на стресові події. Однак у деяких військових, які брали участь у бойових діях, перебували у зоні бойових дій впродовж тривалого часу, були свідком загибелі побратимів чи цивільного населення може розвинутись ПТСP.
Ігнорування проблеми може призвести до того, що в країні збільшиться кількість ветеранів, які не змогли знайти себе у мирному житті, бо опинились у полоні посттравматичних розладів. Це також тягне за собою підвищення злочинності та часті випадки самогубств. За статистикою, понад 20% небойових смертей складають саме суїциди.
Проєкт “ПТСР Терапія” від фонду “UDoNation” передбачає:
Людина, що повернулася з фронту, повинна знати, що не даремно віддала своє здоров’я захищаючи країну, що їй готові допомогти і підтримати.