Photo by David Peinado: https://www.pexels.com/photo/protesta-en-estados-unidos-en-contra-de-la-guerra-en-ucrania-11483559/

Як згуртувалися українська діаспора

Повномасштабна війна в Україні сколихнула увесь цивілізований світ. А зокрема українців, які живуть поза межами країни. З перших днів вони не залишилися осторонь загальнонаціональної біди. Українська діаспора у різних країнах згуртувалась, вони активізувались на різних фронтах: допомагають матеріально та ведуть свою проактивну боротьбу на інформаційному фронті. Ці дії стали частиною тотального спротиву у війні з росією.

Хтось з українців відчув, що має повернутись і стати в ряди воїнів. І захищати кордони Країни безпосередньо на полі бою.

Допомога біженцям

З перших годин війни країни-сусіди розгорнули поблизу кордонів розгорнули пункти, де б українці могли зігрітись, перепочити й поїсти. На контрольно-пропускних пунктах Польщі, Румунії, Словаччини, Угорщини надавали гуманітарну допомогу й допомагали з інформацією про житло й маршрути до інших країн. Українські заробітчани й діаспоряни усе організували й координували. А по всій Європі організували безкоштовний проїзд для біженців.

Масштабні акції протесту

Впродовж усіх цих місяців діаспоряни та українці, які були змушені виїхати закордон через війну влаштовують масштабні акції протесту на головних площах і вулицях Нью Йорка, Парижа, Риму, Лондона, Варшави, Також люди йдуть під посольства ворожої країни зі синьо-жовтими стягами, або вкотре розповісти про звірства проти людяності.
Photo by Jimmy Liao: https://www.pexels.com/photo/people-in-the-streets-of-taiwan-showing-support-for-ukraine-11302466/
Photo by Jimmy Liao: https://www.pexels.com/photo/people-in-the-streets-of-taiwan-showing-support-for-ukraine-11302466/
Деякі протести були як інструмент впливу. Наприклад, 27-го лютого у Торонто понад 20 тисяч українців зібралися на протест під гаслом #StandWithUkraine. Це було наймасовіше зібрання українців у канадській історії. Діаспора вимагала від канадського уряду закрити небо над Україною, відключити Росію від міжнародної платіжної системи SWIFT. То Разом з українцями на вулиці Торонто вийшли й канадці. Зокрема завдяки впливу діаспори та тієї роботи з консолідації канадського суспільства, яку провели наші українці за кордоном, уряд Трюдо став одним із найміцніших наших партнерів. Аналогічна ситуація зі США, Великою Британією та іншими великими європейськими країнами. Зокрема, тиск на Німеччину. 27-го лютого, у Берліні відбулась одна з найчисельніших акцій на підтримку України – 500 тисяч людей вийшли на мітинг проти російської агресії та висловили свою позицію щодо війни. Великий шмат організаційної роботи провели саме представники діаспори, які продовжили громадський тиск на владу Німеччини. Також слід згадати блокаду для фур на кордоні Польщі з білоруссю. Наприкінці березня активісти не пропускали фури, які везли товари з ЄС до росії. За кілька днів черга з фур сягнула 55 кілометрів. Блокада переросла у нові санкції – ЄС зобов’язав фури з росії та білорусі виїхати з території Союзу до 16-го квітня.

Гуманітарна допомога

Чи не кожна країна старалась відправити до України найнеобхідніше: ліки, їжу та одяг. Зокрема від грузинів прийшла рекордна кількість гуманітарних посилок каналами Укрпошти. Українська діаспора в Грузії організувала все від себе залежне, щоб допомогти Україні: від п’яти тонн сухого молока дітям до багатотисячних мітингів і співпраці з грузинськими готелями, щоб поселити усіх наших евакуйованих. Повномасштабна війна росії проти України – це не просто військовий конфлікт у Східній Європі, це цілеспрямована загроза всьому цивілізованому світу, демократичним цінностям, людяності, правді та світлу. І той рівень підтримки, який сьогодні має Україна, це системна робота кожного українця, у якому куточку світу він би не перебував.

Фінансово та інформаційно.
Хто з голлівудських зірок українського походження взявся допомагати Україні

З початком повномасштабної війни росії проти України шалена кількість світових знаменитостей почали активно підтримувати українців, які самовіддано захищають свою землю та виборюють незалежність. Серез них і ті зірки, які мають українське походження.

Міла Куніс

Понад 35,8 млн доларів у березні зібрала уродженка Чернівців та американська актриса Міла Куніс разом зі своїм чоловіком голлівудським актором Ештоном Катчером. За цю ініціативу їм особисто подякував президент України Володимир Зеленський. Окрім цього акторка активно виступає з підтримкою України, зокрема розповіла про війну та жахливі наслідки зі сцени нагородження кінопремії Оскар 2022. У березні Стівен Спілберг із дружиною Кейт Кепшоу пожертвували 1 мільйон доларів на підтримку України. Гроші будуть спрямовані на потреби гуманітарних організацій, які займаються постраждалими від військової агресії Росії. Стівен Спілберг є одиним з найуспішніших кінорежисерів, сценаристів та продюсерів світової кіноіндустрії. Він тричі ставав володарем «Оскара». Обидва дідусі Стівена родом з України: по материнській лінії з Одеси, а по батьківській – із маленького села під Кам’янець-Подільським.

Марина Мазепа

Не лише грішми, а й на інформаційному фронті свою боротьбу веде уродженка Конотопа, танцівниця та хореограф Марина Мазепа. Впізнаваною вона стала завдяки участі у проекті “Танцюють всі”. А вже у 2019-му році вона увійшла до півфіналу “America’s Got Talent”. Вона активна користувачка соцмережі Instagram, за нею слідкують тисячі людей з усього світу. Тож там вона інформує підписників про перебіг війни, спростовує російські фейки, спілкується з представниками іноземних ЗМІ та закликає користувачів Мережі фінансово підтримувати Україну. Також вона брала участь у мітингах проти війни у Будапешті.

Іванна Сахно

Іванна Сахно – 24-річка американська акторка родом з Києва. Вона також одна з тих, хто розповідає правду про російсько-українську війну, висвітлює інформацію про допомогу українським тваринам. Також вона є активною учасницею мітингів у Нью-Йорку., зокрема Іванна взяла участь у глобальному флешмобі із вимогою озброїти Україну. Вона опублікувала фото з написом #ArmUkraineNow та закликала користувачів долучитися до поширення флешмобу.

Віра Фарміга

До флешмобу про надання Україні зброї долучилась і Віра Фарміга. Вона американська актриса. А народилась у сім’ї емігрантів. Акторка активно розповідає про події в Україні, а в описі свого профілю вона залишила посилання на сторінку, де зібрані посилання для іноземців, за якими вони можуть допомогти Україні.

Кетрін Вінник

Учасниця інформаційного фронту – голівудська акторка Кетрін Винник. Зірка серіалу Вікінги активно долучається до фінансових зборів, та закликає своїх фоловерів в соцмережах також жертвувати кошти на допомогу Україні. Зазначимо, що жінка народилась у Канаді у сім’ї українських емігрантів.

Леонардо ді Капріо

Один з найвідоміших акторів світу пишається, що має українське коріння. Бабуся голівудського актора Леонардо ді Капріо уродженка Одеси. Олена Інденбіркен по чоловікові, а в юності Олена Степанівна Смирнова разом з батьками емігрували до Німеччини у 1917. З початком війни актор пожертвував кілька мільйонів доларів для організацій, що допомагали українським біженцям, які постраждали внаслідок агресії рф.

Американський музикант та актор Ленні Кравіц також підтримав українців.

Він опублікував у своєму Інстаграмі світлину, на якій він позує з табличкою з написом: #StandUpForUkraine Let love rule, not war (#StandUpForUkraine Хай панує любов, а не війна). Цим він закликав своїх прихильників не стояти осторонь, а брати участь у різних заходах і всяко допомагати українцям. Прадідусь музиканта з Києва. Кравіц не цурається свого походження та неодноразово заявляв, що його предки – українці.