Photo by Алесь Усцінаў : https://www.pexels.com/photo/exploded-house-in-borodyanka-11734710/

За що борються українці

“Українці добре знають, за що борються. За людей, яких любимо та які надихають. За міста й села – справжні місця сили. За цінності, які варті того, щоб виборювати їх перед ворогом. За змогу жити у себе вдома та бути господарем на своїй землі, будувати майбутнє – таке, яке хочемо ми. За те, що дає віру робити, здавалося б, неможливе.” 

– так написав у своєму інстаграмі президент України Володимир Зеленський, наголошуючи, що українці нізащо не полишать свої ідеї, переконання та цінності, вони стоятимуть до кінця й захищатимуть їх.

Нині Україна воює проти росії за цінності свободи й демократії. Це мають розуміти й інші цивілізовані країни, а отже підтримувати й допомагати Україні. Українці волелюбний народ. Споконвіків українські території намагались загарбати чужинці й поневолити людей. Та українці завжди захищали своє право бути вільними й незалежним, зокрема щоб мати змогу самому господарювати на своїй землі.

Варто додати, що цьогоріч депутати Європарламенту вирішили, що премією  імені Сахарова “За свободу думки” у цьому році не заслуговує ніхто більше, ніж українці.  Про це повідомила президентка Європейського парламенту Роберта Мецола. 

“Вони боряться за те, у що вірять. Борються за наші цінності. Захищаючи демократію, свободу та верховенство права. Ризикуючи своїми життями заради нас. Ніхто більше ніж вони, не заслуговує на цю нагороду. Вітання хороброму народу України!”,

— так написала голова Європарламенту про український народ.

Символи, традиції й звичаї мають велике значення для утвердження національної свідомості українців, адже несуть у собі особливості українського побуту – української ідентичності. Усі традиційні обряди, яких українці дотримувались ще за дохристиянських часів з часом транформувалися, деякі елементи зникли, щось додалось, однак головний сакральний зміст зберігся. Вони є не лише відображенням етнічної своєрідності, але й естетики, моральних цінностей, ментальності та історії. Тому ї захист їх є важливим.

Від початку повномасштабного вторгнення зафіксовано 464 епізоди воєнних злочинів Росії проти української культурної спадщини. За даними Міністерства культури та інформаційної політики України, внаслідок обстрілів російських окупантів зазнали руйнацій і пошкоджень 139 об’єктів культурної спадщини України. Мова йде про пам’ятки національного та місцевого значення, об’єкти цінної історичної забудови

Впродовж десятиліть кремель намагався витіснити українську мову й закріпити російську на ключових позиціях у суспільному житті України. Влада країни-агресора наголошували на захисті російськомовного населення, та водночас бомбили саме ті міста, де частка російськомовного населення найбільша.

Та нині всі українці розуміють що мова  – це ідентифікатор національності.

Найвища цінність українця – сім’я та діти. Це сакральне для кожного. Кожен прагне створити сім’ю, де панували б любов, взаємоповага, взаєморозуміння. І обов’язково, щоб були діти, бо це наше майбутнє, майбутнє України, тому батьки завжди дбають про добробут дітей, про їхню освіту, дають їм усе найкраще.

Станом на початок листопада 2022 внаслідок повномасштабної збройної агресії російської федерації в Україні загинули 430 дітей, 826 – дістали поранення, 250 вважаються зниклими безвісти, ще 10570 були незаконно депортовані до росії.

“Ми це робимо щиро і вважаємо, що ми повинні захищати все своє заради майбутнього наших дітей, яких також треба сьогодні захищати. Тому що ви бачите, що ніхто вже не обирає цілі. Гинуть діти, гинуть десятки, на жаль. Тому нам є що захищати. Ми захищаємо своє право жити”,

– так резюмував Володимир Зеленський ще 1 березня 2022 на зустрічі з іноземними журналістами.

Українці добре знають, за що борються. За людей, яких ми любимо та які надихають. За міста й села – справжні місця сили, за рідний домівку, де народились і зростали. Ми на своїй землі, у себе вдома і захищатимемо своїх рідних та власні оселі. Нагадаємо, глава країни-агресора Володимир Путін 24 лютого оголосив, що розпочинає “спецоперацію” в Україні та вводить війська. Це початок повномасштабної війни. 

Російські війська обстрілюють та знищують важливі об’єкти інфраструктури, проводять масовані обстріли житлових районів українських міст і селищ із використанням артилерії, реактивних систем залпового вогню та балістичних ракет. А на звільнених територія знаходять братські й одиночні безіменні могили цивільних та військових.

В Україні запровадили воєнний стан та оголосили загальну мобілізацію. Україна офіційно направила позов проти Російської Федерації до Міжнародного суду ООН у Гаазі.